Projekty domów dla każego na projektydomow.edu.pl

Projekt domu

Domy o dwóch twarzach – metamorfozy

Projektowanie jest przemyślanym aktem tworzenia, dopuszczającym elementy eksperymentu. Z eksperymentów powstały tzw. projekty domów „o dwóch twarzach”, czyli takie, które zachowały swoją funkcję i rozwiązania, lecz zmieniły swoje oblicze i charakter. To niezwykłe, jak różny efekt można uzyskać stosując odpowiednie materiały elewacyjne, pokrycia dachowe, stolarkę czy detale architektoniczne. Poniżej opisujemy kilka projektów domów „o dwóch twarzach”.

Projekty domów Kawka i Kawka 2 mają podobną bryłę i powstały w oparciu o zbliżone rozwiązania funkcjonalne. Tym, co je wyróżnia, jest styl. W przypadku tych projektów odpowiednio zaprojektowana „szata” decyduje o charakterze domu.

KAWKA jest ciepłym, tradycyjnym, funkcjonalnym domem. Drewniane okiennice, szalówka oraz podmurówka z kamienia tworzą sielski wizerunek. Duży, zadaszony taras z drewnianymi barierkami znakomicie go podkreśla. KAWKA 2 poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych zyskała nowe oblicze. Blacha na rąbek stojący zamiast gontu, drewno i klinkier na elewacjach, oraz nietypowe podziały okienne stanowią o wyjątkowym charakterze tego domu. Na szczególną uwagę zasługuje strzeliste przeszklenie klatki schodowej, dzięki któremu wnętrze wypełnia się światłem, a otwarta przestrzeń parteru oraz antresola czynią dom atrakcyjnym i funkcjonalnym.