Projekty domów dla każego na projektydomow.edu.pl

Projekt domu

Dobry projekt domu

Wydaje się, że zaprojektowanie prostego domu to nieskomplikowane zadanie. Zadanie to, pozornie proste nie zawsze takie jest, ponieważ na dobry projekt domu składa się wiele czynników.

Istnieją regulacje prawne, które w sposób klarowny precyzują, z jakich elementów powinien składać się projekt. Inwestor otrzymując dokumentację projektową nie powinien mieć trudności z uzyskaniem Pozwolenia na budowę.

Pracownie oferujące gotowe projekty domów określiły pewien standard dokumentacji. Każdy projekt zawiera wszystkie niezbędne rozwiązania techniczne, a każda część dokumentacji jest sprawdzana przez zespół wykwalifikowanych architektów, konstruktorów, sanitarników i elektryków. Kupując projekt gotowy inwestor w momencie zakupu wie na jaki dom się decyduje, widzi bryłę, zna rozkład pomieszczeń, wie jaka jest zawartość dokumentacji projektowej. Projekt gotowy jest sprzedawany wielokrotnie, stąd błąd jest błyskawicznie wychwytywany. Projekt gotowy ma jeszcze jedną zaletę – jest zdecydowanie tańszy od projektu indywidualnego, a zawartość dokumentacji projektowej zdecydowanie wykracza poza niezbędne minimum wymagane przez Prawo budowlane. Oczywiście projekt taki wymaga adaptacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale w cenie projektu gotowego inwestor otrzymuje m.in. projekt instalacji sanitarnych i elektrycznych, za które musiałby dodatkowo zapłacić. Profesjonalne podejście do projektu domu gwarantuje jego najwyższą jakość i zadowolenie inwestorów.