Projekty domów dla każego na projektydomow.edu.pl

Projekt domu

Brak dostępu do sieci gazowej

Z największym problemem przy wyborze ogrzewania domu borykają się inwestorzy posiadający działkę bez dostępu do sieci gazowej, a takich inwestycji jest obecnie zdecydowana większość. Dodatkowo dochodzą problemy związane z zapisami w planach przestrzennych czy Decyzjach o Warunkach Zabudowy, które narzucają wykorzystanie paliwa proekologicznego do ogrzewania domu. Te wszystkie czynniki powodują, że coraz więcej inwestorów decyduje się na wybór projektu z kotłownią.

W projekcie Dudek 2 kotłownia jest dość sporym pomieszczeniem o powierzchni 11,1 m², które z powodzeniem może pełnić rolę kotłowni na paliwo stałe. Warto zwrócić uwagę na praktycznie rozwiązaną komunikację kotłowni, do której prowadzą dwa wejścia: z korytarza i od strony ogrodu. Dzięki usytuowaniu kotłowni na tyłach budynku może ona również pełnić rolę pomieszczenia gospodarczego, składu narzędzi ogrodowych itp.

Usytuowanie kotłowni w sąsiedztwie łazienek powoduje zmniejszenie strat ciepła dzięki skróceniu drogi, jaką musi pokonać ciepła woda użytkowa z zasobnika ciepłej wody do kranu.